11.12.19

Знай права, виконуй обов'язки!

Міжнародний день прав людини – це свято, що відзначається 10 грудня з 1948 року, адже саме у цей день Генеральною Асамблеєю ООН ухвалено Загальну декларацію прав людини.
 У рейтингу верховенства права Україна займає 77-му позицію із 113 країн, що свідчить про низьку правову культуру та обізнаність у сфері прав людини.
Щороку ООН обирає найбільш актуальну тему до Дня прав людини, 2020 рік отримав гасло: «Борися за чиїсь права сьогодні!». 
Сьогодні семикласники створювали пам'ятки "Я знаю свої права та обов'язки", дивились цікаві ролики про права дитини, ознайомились з декларацією прав людини, запам'ятали за що несуть відповідальність.

"Ялинка"

Беремо участь у виставці - акції "Ялинка"

Представником 7 класу цьогоріч став Натоптаний Владислав зі своєю роботою "Свято сніговика".  

З нетерпінням будемо чекати результатів ІІ етапу. 


28.11.19

Стоп насильству! Я МАЮ ПРАВО!Знаю! Дію! Захищаю!

Коротко про найголовніше:

1. Що робити у разі домашнього насилля?
Одразу викликати поліцію – 102!
Звернутися на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України)
Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!
Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!

22.10.19

Відкриття Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка

Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!.. 

Тарас Шевченко
Сьогодні, 22 жовтня,  відбулося відкриття Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка - великого поета України, творчість якого знають і люблять всі народи світу.
 Метою конкурсу є вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу Т.Г.Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвиток їх творчого потенціалу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови і  традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами.

29.09.19

Булінг та мобінг

"Мій світ без насильства!",- під такою назвою 24 вересня в 7 класі пройшла виховна година.

Метою заняття було пояснити учням поняття "Булінг" та "Мобінг"; показати наявну ситуацію в Україні; виховати любов та повагу до іншої думки, зовнішності чи ставлення;  розвивати відчуття відповідальності за перебіг подій навколо нас.
Ми ознайомились з компонентами булінгу, формами шкільного булінгу, структурою та обговорили рекомендації  і правила поведінки при таких ситуаціях.

Також переглядали відео, обговорювали його. 

На останок, провели міні-тренінг "Свічка довіри", щоб діти могли більше пізнати один одного, і щоб зрозуміли, що в кожній людині є дещо особливе і оригінальне, і цим можна пишатися! )

02.09.19

Back to school


День знань – особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів та батьків. 
Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день важко забути! Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання та побажання – це все про одне із найважливіших шкільних свят.

2 вересня 2019 року учні ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Барабой  запам'ятають надовго, адже святкували ми по-новому: з аніматорами і цікавими квестами.



Невеличкий бекстейдж із нашого свята:


31.08.19

Серпневе засідання ММО вчителів української мови та літератури


Засідання №1. 29 серпня 2019
Зміст
1.    Аналіз роботи ММО за 2018-2019 н.р. 

     2.  Про затвердження плану роботи та структури методичної роботи ММО вчителів української мови та літератури на 2019/2020 н. р.

  3.   Обговорення підсумків проведення ЗНО з української мови та літератури за 2018-2019 н. р. Задачі ММО учителів української мови та літератури з підготовки до ЗНО та ДПА в 2019-/2020р.
 4.    Знайомство з вимогами щодо дотримання норм єдиного орфографічного режиму, викладання української мови та літератури у 2019/2020н. р., ведення класного журналу, шкільної документації.
5. Новий український правопис: стислий огляд основних змін.
6. Блог як засіб формування іміджу сучасного педагога у інформаційному просторі. 
7. Огляд новинок наукової та методичної літератури.
 Успіхів усім!
Плідної праці!
З початком нового навчального року!

22.08.19

Толком чи до пуття?

Дуже часто мовці не знають, як краще перекласти українською вислів «говорить (делать) с толком». Є декілька варіантів: говорити (робити) до пуття, до ладу, ладом, з розумом.
Крім того, не варто зловживати «толком» і в інших зворотах, оскільки в українській мові є свої питомі вислови.

Без толку – без пуття; без ладу; безглуздо.
Где ум, там и толк – де голова, там і розум.
Дать толк чему – дати лад чому; довести до пуття що.
Знать (понимать) толк в чём – розумітися (знатися) на чому.
Из него толк выйдет (будет) – з нього будуть люди; з нього буде пуття.
Сбить с толку кого – спантеличити кого; збити з пантелику кого; затуркати кого (голову кому); забити баки кому.
Старый волк знает толк – вовк старий не лізе до ями.
Что из него толку? – який з нього пожиток?
Шуму много, а толку мало – галасу багато, а діла мало; діла на копійку, а балачок на карбованець; хвальби повні торби, а в торбах нема нічого.
Смакуйте українську! 

19.08.19

Відкривати, відмикати, відчиняти, розгортати, розплющувати?

В українській мові є багато синонімів для перекладу російських слів «открывать» і «закрывать». Намагайтеся щоразу підібрати влучний варіант.
Коли мова йде про початок події чи функціонування певного закладу, усунення того, що закриває когось чи щось, виявлення нових властивостей або про те, що стає відомим, слід вживати дієслово «відкривати». Приклади вживання: «Прокіп на мене розсердився. Бігає, виставку влаштовує. Сьогодні відкривають» (Олександр Корнійчук); «Може, ми, як виростемо, невідомі землі відкриємо або ракетоплан збудуємо...»(Олесь Донченко).
Відповідно до цього вживаємо слово «закривати»: закривати ресторан на ремонт, засідання, змагання, рахунок.

09.07.19

Список літератури на літо для учнів 5-11 класів

Першочерговим завданням на літо для кожного школяра, безумовно, є відпочинок. Яскраве сонце, тепле море чи річка, свіжі фрукти й овочі повернуть організму дитини життєві сили, а список літератури на літо допоможе економніше витрачати їх протягом наступного навчального року. Не секрет, що під час навчання, часу для читання не вистачає катастрофічно. Тоді як влітку його більше, ніж достатньо. А значить, прочитавши великі твори, що вивчаються на уроках української літератури на літніх канікулах,  можна зекономити час і енергію протягом наступного навчального року.
Тож бажаю цікавого читання та приємного відпочинку!

02.04.19

Сміх - це здоров'я

Що таке сміхотерапія?
Народу вже давно відомо, що сміх продовжує життя, але раніше лікарі і вчені навіть не замислювалися, що сміхом можна лікувати. Відносно недавно сформувався цілий напрям медицини, який розглядає сміх як засіб лікування. Назвали цей напрямок гелотологією або, простіше кажучи,
сміхотерапією.

05.03.19

Відкритий урок з української мови у 8 класі

Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.
Олесь Гончар
28 лютого у 8 класі відбувся відкритий урок з української мови за темою "Звертання непоширені й поширені".
Трішки поринемо в атмосферу.
Цікаве на уроці :

26.02.19

Ми любимо кросворди

Наші перерви ми проводимо цікаво і з користю
Розгадуючи кросворди на різні теми з української мови, учні не тільки розвивають свої знання і навички, а й мають можливість заробити додаткові бали з предмету. Сьогодні найактивнішими учнями стали : 
Натоптаний Владислав
Топал Ілля
Терновенко Єлизавета

14.02.19

Нагородження продовжується

 Сьогодні свої сертифікати та листи-подяки батькам за участь в дистанційній олімпіаді "Всеосвіта Зима 2018-2019" отримали :
Барабанщиков Родіон (7 клас)
Кустол Ольга (7 клас)
Фанін Іван (7 клас)
Романова Катерина (9-А клас)
Носаль Марина (9-А клас)
Фаніна Дарія (9-А клас)





Детальніше про олімпіаду Старт нового сезону учнівських олімпіад «Всеосвіта Зима 2018-2019»!

День Закоханих

День святого Валентина від відзначають 14 лютого
День святого Валентина - найромантичніший свято! У всьому світі його відзначають як день любові: хлопці та дівчата, чоловіки і жінки обмінюються валентинками- вітальними листівками у формі сердечок. Ця традиція з'явилася дуже давно, ще в VII столітті. А ось як саме вона з'явилася?

13.02.19

Всесвітній День радіо

Вже не залишається жодних сумнівів, що на початку було Слово

Саме слово, вперше і до сьогоднішнього дня, залишається головним аргументом і для нашого спілкування, і для нашого взаєморозуміння, для розради і підбадьорення, для вираження наших почуттів та емоцій, в кінцевому підсумку навіть для життя і смерті. Це не просто звук - це своєрідна мелодія, унікальна мелодія душі і духу, ознака розуму і відгук натхнення - і світ відповідає на це. Не дивно, що сталося саме так - людина вперше навчилася передавати саме звуки. Простір і час покірно відкрили себе і ці коливання негайно заповнили весь ефір. Радіохвилі, подібно хвилям невидимого світового океану, понеслися по безкрайніх просторах всесвіту.

Старт нового сезону учнівських олімпіад «Всеосвіта Зима 2018-2019»!


Захопливі завдання та аналіз відповідей!

Олімпіада складається зі спеціально розроблених інноваційних завдань, спрямованих, насамперед на підвищення в учнів інтересу та мотивації до навчання і дозволяють чітко визначити рівень їхніх знань, а деякі вимагають активного прояву найкращих учнівських здібностей – креативності та кмітливості.

11.02.19

Ідеальний вчитель ХХІ століття: яким його бачить МОН та міжнародна спільнота

ВЧИТЕЛЮ ВАРТО ВИЙТИ ЗА МЕЖІ ПОСАДОВИХ ІНСТРУКЦІЙ

На думку Андреаса Шлейхера, учитель окрім сумлінного виконання своїх обов’язків, розважливості та поваги до учнів, має насамперед перейматися результатами їх навчання.

Дидактичний лексикон. Фішбоун


Чи потрібно учневі вміти систематизувати й структурувати здобуту інформацію, виокремлювати в ній головне й другорядне, давати власні оцінки й здійснювати доречні коментарі? Ці питання мають однозначну відповідь — так, але не завжди шляхи вирішення цих питань на уроці так само однозначні й результативні.

06.02.19

"Слово до слова"

Конкурс для тих, хто хотів покращити рівень володіння українською мовою. Учні 6-9 класів змогли вдосконалити навички усного та писемного мовлення, навчились вдало добирати фразеологізми та сталі вирази, розширили свої уявлення щодо історії української мови та писемності.
Головна мета конкурсу — популяризувати українську мову, зробити її мовою повсякденного спілкування дітей та підлітків.
Накращі результати показали учениці 8 класу, а  саме :
Зотович Злата - диплом І ступеня;
Панашенко Вероніка - диплом І ступеня та Под'ячева Анна - диплом ІІІ ступеня. 

Всеукраїнський конкурс «Безпечний Інтернет»

Стартував новий конкурс від освітнього проекту "На урок" під назвою "Безпечний інтернет". Шестикласники активно приймають участь, відповідать на запитання і, звичайно, чекають результатів і нагород. Учні дуже люблять такі конкурси , з задоволенням і відповідальністю ставляться до виконання завдань. Як це було...

29.01.19

День пам'яті героїв Крут


Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам'ятна, однак трагічна для України подія – 5-годинний бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував від 400 до 800 вояків.

27.01.19

Зотович Злата

Обдаровані діти — майбутнє кожної нації.А юна еліта нашого закладу — гордість Барабойської школи,
добра частина складової іміджу школи та майбутнє держави.

Правильно кажуть, що якщо людина талановита, то талант у неї багатогранний. Однак вона повинна ще зуміти розвинути в собі всі ці дарування, відшліфувати свої здібності і правильно скористатися ними з користю для себе і для людей. Саме такою є наша Злата. 
Вчиться в музичній школі, професійно займається танцями, назвичайно гарно співає, багато читає, а також складає вірші. Дівчинка назвичайно любить те, чим займається. 
Музика - це перша любов, а за нею і саксофон. Грає так, що будь-який музикант позаздрить. А все тому, що музика лине від серця

Я так бачу, я так відчуваю..

Нагорна Яна - учениця 6 класу

“Мій альбом – свідок усього, що я переживаю. Я роблю ескізи подій, де б вони не відбувалися.” (Вінсент Ван Гог)

Яна - вихована, стримана, ввічлива та інколи сором'язлива дівчинка. Любить грати в розвиваючі та цікаві ігри. Має багато друзів в школі. В класі Яна активна,завжди доможе, відповідальна, а також голова "Прес-центру".Улюблений предмет у школі - малювання. І це не дивно, адже дівчинка дуже гарно малює. Познайомимось з деякими роботами

21.01.19

Гарна музика - найкраща таблетка від депресії

Топал Ілля -учень 6 класу

Хороший музикант - той, хто не тільки професійно складає або виконує музичні твори. Це людина, яка вміє за допомогою музики висловлювати думки та ідеї, передавати настрої, викликати емоції .Не варто забувати, що музика - це в першу чергу мистецтво, а значить, музикант - професія творча. Творчі люди особливі, ними складно керувати і майже неможливо щось від них вимагати.

Ловись, рибко, велика й мала

Будніченко Олександр - учень 6 класу

Згідно зі статистичними даними, більшість людей, які досягли в своєму житті визнання (до них можна зарахувати бізнесменів, успішних політиків, а також вчених), були завзятими рибалками. Багато з них переконані, що стали успішними завдяки цьому захопленню. 

Як ми відпочиваємо

Чай - це завжди хороша ідея, а особливо взимку, коли на вулиці холодно. Ми вирішили поєднати чаювання з іграми, щоб було цікавіше. Вони домогають трішки "перезавантажитись", відпочити на перерві і , водночас, розвивають моторику, самостійність, а також інтелект.
Дітям подобається, а це головне.

20.01.19

Поезія — свобода серця

Панашенко Вероніка - учениця 8 класу.

Вероніка - старанна учениця, учасниця шкільних і районних олімпіад з української мови та літератури. Цього року зайняла ІІ місце в ІІ етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Бере активну участь в громадському житті школи, відповідальна , творча. Назвичайно любить поезію, складає власні вірші. 

17.01.19

Як ми до Дня позитиву готувались..

Покрутись, посміхнись, позитивом поділись!

Позитив – це доброзичливість, позитивне світосприйняття і радісний спосіб життя.Бути щасливим – це мистецтво!  

14.01.19

Не поет, у кого думки не літають вільно в світі, А заплутались навіки в золотії тонкі сіті...(Леся Українка)

Леся Українка. Життя поетеси, її мужність і сила духу. "Давня казка"

Хто хоче розуміти поета,
 мусить піти в його країну.
Гете

Саме під такою назвою 31 жовтня у 8 класі відбувся відкритий урок з української літератури.

09.01.19

Талановита людина - талановита в усьому

Зотович Злата - учениця 8 класу

Надзвичайно любить співати, танцювати, грати на музичних інструментах. Без неї не обходиться жодне свято в школі. А ще Злата полюбляє складати вірші. Ось один з них